Seksenbiriz | Türkiye’nin En Popüler Para Kazandıran Sitesi

TÜRKİYE’DE NETWORK İŞİ NE DURUMDA

TÜRKİYE’DE NETWORK İŞİ NE DURUMDA
201 views
31 Mayıs 2019 - 11:28

Network Marketing Nedir?

Türkiye’de uzun yıllardır  var olmaya çalışan ama bir türlü devlet ve proje sahipleri sebebiyle başarılı olamayan  ticaret sistemi olarak görülen ve doğrudan satışın geliştirilmiş bir türü olan sistemin genel adıdır Network Marketing.

Türkçesi Ağ pazarlama olan Network Marketing’de kazanç  kişinin tamamen kendi emeği ile doğru orantılıdır.  Network Marketing‘in bu kadar ön plana çıkmasının sebebi ise takımın tümüne eşit fırsatlar sunması, başlamak için  bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi olarak görülebilir.

Yukarıda ki tanımda da  okuduğunuz gibi Network Marketing Türkiye’de en uzun süren ürün Networkları olmuştur olmaya da devam ediyor. Örnek vermek gerekirse Herbalife, Orflime, pierre cardin,Avon network marketing firmalarıdır.

ÇİFTLİK BANK OYUNU

Şimdi gelelim diğer sanal pazarlama sistemlerine.  Ülkemizde bir zamanlar çiftlik bank dolandırıcılığı furyası “Tosuncuk” haberlerini günlerce hatta haftalarca izledik.  Aklı biraz çalışan girişimci gerçekte kurmuş olduğu çiftlikleri nasıl geliştirebilirim sorusu üzerine Network Marketing sistemine geçince ve kazanç planı da iyi olunca binlerce kişi hayvan alıp karşılığında vaad edilen gelirleri kazandı. Ne olduysa devlet – millet iş birliğiyle sistemi çökertmek için düğmeye basıldı ve son giren üyelerin yatırımları heba olarak şirket sahibi soluğu yurtdışında aldı.  Geçmişi hatırlamak adına bunları yazıyorum.

DETAYMAXİNET NE DURUMDA

Daha sonra Detaymaxinet adında bir SEO ve dijital reklam yapan Network Marketing şirketi çıktı. 590 dolara  400 tl değeri olan bir laptop satarak “sen yat  bilgisayarın çalışsın” dediler yine binlerce üye topladılar her şey  düzenli giderken bir anda soruşturma geçirip şirketin hesaplarına devlet bloke koyarak şirket sahiplerini ve önde gelen liderleri hapse attılar. Hapis cezasını çeken sorumlular tahliye olmalarına rağmen hala mahkeme sonuçlanmadı ve parasını alamayan binlerce vatandaş bir umut beklemeye koyuldu. Devleti el koyduğu kasada ki paraların üyelere ödenmesi için dua ediyorlar.

bunun gibi bir sürü şirket çıktı kimisi gerçekten dolandırdı kaçtı kimisi tutturamadı kapattı kimisi büyüdü devlet el koydu yani Türkiye’de Network Marketing işi daha tam olarak oturmadı. Yurtdışında ders olarak okutuluyor ve ülke nüfuslarının büyük çoğunluğu bu işlerden ciddi paralar kazanıyor.

SIRA TNCWOK’DE

Uzun zamandır Türkiye’de sağlam denilebilecek bir proje çıkmamıştı. Geçen gün sosyal medyada dolanırken ;

“TÜRKİYENİN EN İYİ YERLİ NETWORK İŞİ BAŞLADI …

SADECE 600 TL YATIRIM İLE ;

– Her Ay 200 TL Pasif Kazanç

– Allianz Sigorta 6 Ay Ücretsiz Bireysel Emeklilik

– 60 TL Şirketin Marketinden Alışveriş Hediyesi

– Her Üyenizden 50 TL / Her 2 Üyeden Ekstra 30 Tl Toplamda 130 Tl Kazanç.

– Günde Sadece 4 Dakika Reklam İzleyerek”

böyle bir paylaşımla karşılaştım.  Aslında çok cazip geliyor 600 TL yatır 6 ay sonra 1200 TL para al hem de hiç bir şey yapmadan (4 dk reklam izleme hariç) promosyonları da cabası. Merak ettim şirket nerden ne kazanıyor ki üyelerine bu kadar kar payı veriyor. Biraz sorduk soruşturduk şirket sahibinin isminin daha önceden bu tarz işlerden hapis yattığı dışarı çıkıp yeniden farklı projelerle Network Marketing yaptığını ama o işlerde başarılı olmadığını öğrendik. ( Mağduriyet yaşayan varmı yokmu onu tam çözemedik) Şimdi de yine aynı isim reel iş olarak yazılım şirketinin olduğunu bunun yanında bir çok projenin de hayata geçeceğini anlatarak bir kaç Network lideriyle işe başlıyor. Kısa sürede Türkiye’yi gezemeye başlayan liderler eski ekiplerini de toplayarak minimum 600 TL den paketleri satmaya başlıyorlar. Network işi yapan kişiler bu konulara hakim olduğu ve getirisi de çok olduğu için projenin de yeni olması dolayısıyla tereddütsüz yüksek meblağlarla sisteme dahil oluyorlar. 6 aylık paket satın alan katılımcılar bu işi çevresine de anlatarak yatırdıkları parayı kısa zamanda tölere

 etmenin peşine düşüyorlar.  Buraya kadar her şey normal. Esas bundan sorası sıkıntı.

Sıkıntı nerde diye sorarsanız ?

 Birinci varsayım  – ilk altı ay sisteme çok güzel girişler olur şirket sahibi hedeflediği parayı toparlar ve bir gecede ulaşılmaz olur sisteme son 3 ay içinde giren kaç bin kişi mağdur olarak buda tarihe geçer. 

İkinci varsayım – Şirket ilk altı ayı başarılı şekilde tamamlar ikinci altı ay için kazanlar yeniden paketlerini güncellemek isteyince doğal bir sermaye oluştuğundan kimse zorlanmaz ve yeni döneme başlamış olur ki tam bu sırada devlet uyanır bir soruşturma hop hesaplar bloke ve yine binlerce mağdur..

Üçüncü varsayım (çok zor) – Yukarıda ki varsayımların hiç biri de olmayabilir. Şirket topladığı yatırımı ciddi manada değerlendirerek reel iş hacmini artırır projelerini tek tek hayata geçirir daha çok katılımcı ile düzenli ödemeler yaparak 1,3,5 yıl gider ve herkes kazançlı çıkar. Türkiye’de de bir ilk olmuş olur.

Bu saydıklarımın hepsinin olması mümkün. Sizlere tavsiyem Türkiye’de ki projeler size sunulduğu zaman ilk bakacağınız şirketin ne iş yaptığından ziyade kaçıncı ayında olmasıdır. Sonuçta halk dilinde ponzi yada saadet zinciri olarak bilindiği için şirketin ne yaptığının hiç bir önemi yok. Eğer riske atacağınız bir miktar paranız varsa projede yeni ise girilmesi tavsiye edilir. 6 ayını doldurmuş projelere yüklü miktarlarla giriş yapmak risk değil APTALLIKTIR.

Her şey den önce bu tarz projelere kredi ile girmek başlı başına ahmaklık deliliktir. Riske attığınız para ailenizi, sağlığınızı etkilemeyecek bir para olması gerekir. Yoksa sen 18 ay vadeli kredi çekip sistemin 4 ayında patlaması çok kuvvetli bir ihtimal olunca geri kalan taksitleri nereden ödeyeceksin. Bunları düşünüp yatırımını ona göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Devamı gelecek..

TÜRKİYE’DE NETWORK İŞİ NE DURUMDA
5 (100%) 1 vote

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.