Devlet Yatırımlarına Ateş Püskürdü..!

Devlet Yatırımlarına Ateş Püskürdü..!

Belediye Başkanı Demirhan Elçin; “Artvin’de yapılan yatırımlar; yollarda, barajda, madende dahil Artvin’in mutluluğu için yapılan yatırımlar değil, devletin ihtiyacı için yapılan yatırımlardır” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek DSİ’nin Artvin içme suyunu Maden şirketine vermesini eleştirmiş maden şirketine sert çıkışmıştı. Bunun ardından Başkan Elçin’den bir açıklamada ÇOKAP toplantısında geldi. Artvin’de düzenlenen ÇOKAP toplantısında koşuna başkan Elçin, unutulmayacak açıklamalarda bulundu. Yine baden şirketini hedef alan Elçin, bu kez farklı bir konuyu ele aldı. Elçin, devletin Artvin’in mutluluğu için yatırım yapmadığını iddia ederek,” Halk için gerekli yatırımları alkışlarım fakat Artvin’de yapılan yatırımlar; yollarda, barajda, madende dahil Artvin’in mutluluğu için yapılan yatırımlar değil, devletin ihtiyacı için yapılan yatırımlardır” dedi.

Elçin, maden konusunda Artvin’e herkesin destek olması gerektiğini ve çöp arıtma tesisiniz yapılması gerektiğini söyleyerek; “Artvin’de yapılan yatırım yollarda, barajda, madende dahil Artvin’in mutluluğu için yapılan yatırım değildir devletin ihtiyacı içindir elbette ki bizlerde yararlanıyoruz. Maden devletin ihtiyacı değil şahsın ihtiyacıdır şahsı zenginleştirmek içindir burada yapılan yatırımlar bizim köylerimizi kültürümüzü, tarihimizi ve bir ilçemizi coğrafyamızdan kaldırıyor. Bunun bedeli 3 milyar yatırım yapmışız değildir. Devlet bu parayı vermiş ama yapılan yatırımları da kontrol etmemiş. Daha önceki Borçka yolu ile şimdi ki Borçka yolumuz arasında hiç fark yok önceden de iki araç yan yana geçiyordu şimdi de 2 araç yan yana geçiyor. 4 araç geçmiyor. Yusufeli yeniden inşa ediliyor. Bunun siyasi iktidarla alakası yok inanın yaşadığınız yer ortadan kalktıktan sonra orda ister belediye başkanı ister il genel meclis üyesi ister o bölgenin milletvekili olun. O bölge kalktıktan sonra orda insanlar olmayınca sizi seçecek kimseyi bulamazsınız. Bizim değerlerimizin hepsini götürdüler.

Burada Cerattepe’de ki madencilikte şimdi bakır madeni diyorlar ama altın madenciliği yapılacaktır. Dışardan bakınca bu yeraltı madenlerimizi kullanmayalım mı ülkenin ekonomisine katmayalım mı deniliyor ama devlete katkısı %2’dir. O %2’lik oradan bu şirketlere teşvik olarak dağıtılıyor hal böyle olunca devlete katkısı sıfırdır. Bu gün Topkapı Sarayının altında, Ayasofya müzesinin altında dünyayı altın olsa orayı sökerler mi? Cerattepe bizim Ayasofya müzemizdir. Topkapı Sarayımızdır! 1800 rakımda Cerattepe’de Artvin’in başında yapılacaktır. Henüz orada bir patlatma yapılmıyor. Patlatma yapıldığında heyelan gelecektir. Yusufeli’nde baraj yapıyoruz diye kaldırıyorlar bizi de maden çıkarıyoruz diye kovalayacaklar asla memleketimizi terk etmeyeceğiz. Burada maden var çıkartmak zorundayız devlet ne yapsın Kanada’da, Avrupa’da maden yok mu onlar kendi ülkelerinde ki insanlarının canı değerli diye kendilerine sömürü ülkeler bulmuşlar. Maden konusun da Artvin halkına herkesin sahip çıkması lazım” dedi.

Başkan Elçin’in konuşması salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Devlet Yatırımlarına Ateş Püskürdü..!
5 (100%) 2 votes

YORUM ALANI

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.