beylikdüzü escortCUMHURBAŞKANI’NDAN SAKLANAN GERÇEKLER.! « Kent Haber

Kent Haber

CUMHURBAŞKANI’NDAN SAKLANAN GERÇEKLER.!

CUMHURBAŞKANI’NDAN SAKLANAN GERÇEKLER.!
1.592 views
18 Ocak 2020 - 16:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunarak İl Başkanlarını açık net bir şekilde uyardı. Başkan Erdoğan, İl Başkanları’na 2018 ve 2019 seçimlerinden sonra gereken dersin çıkartılmasını isterken şu ifadelere yer verdi ; ”Şayet bir yerde oyumuz düşmüşse, hele hele milletvekili ve belediye başkanı sayımız azalmışsa, hiçbir şey yok gibi hareket edemeyiz. Bu tür yerlerde önce teşhisi doğru koyacağız, sonra da en ideal çözümü hayata geçireceğiz” diyerek uyarılarda bulundu.


Peki Artvin’de durum ne? Arhavi,Hopa,Borçka,Şavşat ve Merkez yerel seçimlerde kaybedildi.Yusufeli dahi kaybedilmişti küçük bir oyunla kendilerine çevirdiler seçimi.Ama halk bu numarayı yemedi.Sadece AK Parti kendini kandırmış oldu.Cumhurbaşkanı ne söylüyor ise tam tersi yapılıyor.Erkan Balta sırf bir daha ki dönem kendini sağlama alabilmek için tarihi hatalara imza attı.


Vekil Erkan Balta’nın Tarihi Hataları.!


Herşeyi anlıyorum kimse Cumhurbaşkanına gerçekleri diyemiyor.Peki Artvin’de neden kimse tepkisini koymuyor.Cumhurbaşkanın bir sözü var ”Her zaman söylediğim gibi, AK Parti’nin sahibi millettir” diyor.Peki bu nasıl bir parti ki kişiler hiçbir zaman değişmiyor.Artvin’de çınar ağaçı balta ile budama zamanı gelmiştir diye düşünüyorum. Eski Ak Parti İl Başkanı Şenol Alparslan hiçbir zaman görevini yapamadı.Bunun nedeni ise Erkan Balta’dır.Erkan Balta şuan vekillik değil İl Başkanlığını yürütüyor. Vekiliğe ise İsrafil Kışla devam ediyor.Hiç duydunuz mu Erkan Balta İsrafil Kışla‘sız iş görebilmiş mi? İsrafil Kışla olmadan bir adım ilerleyebiliyor mu ? Bu bir gerçek kimse bunu inkar edemez.Erkan Balta‘ya aylık bir geliri olsun diye milletvekilliği yaptırılıyor.Vekil Kışla İl Başkanı Erkan Balta olarak devam ediliyor.Tek farkı aldığı milletvekilliği maaşı.


Artvin İsrafil Kışla‘yı ve Mehmet Kocatepe‘yi asla unutmayacaktır.Kışla‘nın genel merkez tarafında ağırlığı var.Çok büyük hizmetleri oldu Artvin’e kimse bunu inkar edemez.Ama hizmetleri var Ankara’da güçlü diye hatalarını da görmemezlikten gelmek olmaz.Hizmet noktasında diyecek hiçbir sözüm yok.İsrafil Kışla’yı da Erkan Balta sevgisi yıkacak zaman geçtikçe bunu göreceğiz.


Mehmet Kocatepe‘nin seçimi kaybetmesinde en büyük etken hem vekillik hemde il başkanlığını sürdüren Erkan Balta‘dır.Balta Mehmet Kocatepe‘yi kendinden güçlü gördüğü için yıkılmasını herkes den çok kendi istemiştir.Seçim dönemi Kocatepe‘ye çok güzel kumpas kuruldu.Oylar bilerek göz göre göre iptal etirildi. Bunun sorumlusu il başkanı ve vekildir.Seçim dönemi Erkan Balta ile Kocatepe‘yi bir arada gördünüz mü? Mehmet Kocatepe‘ye o kadar profesyonel tuzak kurdular ki Kocatepe dahi anlayamadı.Oylar iptal edilince, Baltan‘nın talimatı ile her şey himayemiz altında imajı verilerek ortam sakinleştirildi.MHP ile yapılan ittifak dahi senaryonun bir parçasıydı. Baştan ittifak yapılsaydı doğru olurdu.Bilerek beklendi MHP adayını çıkarınca da bilerek bu ittifak yapıldı.İşi Erkan Balta genel merkezde zaten bağlamıştı.


Kocatepe kaybetsin ne olursa olsun vardı artık.Size bir örnek vereyim.Mehmet Kocatepe’nin belediye encümen listesine yazılan kişinin oyu Artvin’de değildi.Bu nasıl bir iş seçime giriyorsun ama oyun Artvin’de değil.Bunu yapan kim Ak Parti İl Başkanlığı.Yaptıran kim Balta.Başka söze gerek var mı? 700 yakın oy bilerek ve istenerek iptal ediliyor. Balta‘nın hesabını ilçeler biraz bozdu.Merkezi zaten kaybetmeleri gerekiyordu ki siyasette Kocatepe ismini sile bilsinler diye.Ak Partinin temayül yoklamalarında her zaman birinci çıkan isim ve hayal dahi edemeyecekleri merkezi Kocatepe ile kazandılar.Tabii ki bu isim artık başlarına bela idi.Belayıda Kocatepe‘yı yıkarak üzerlerinden attılar (öyle sanıyorlar). Ama şunu ifade edeyim ki Mehmet Kocatepe artık daha da güçlendi tabii ki halkın ve gerçek Ak Partililerin gözünde.


Balta ilçelerde yenilgiyi beklemiyordu.Kışla’ya ve Balta’ya çok büyük sürpriz oldu.Şavşat ilçesinden bir örnek vereceğim.Şavşat Belediye Başkanı ile İlçe Başkanı arasında bazı sorunlar yaşanıyor.Süreç ilerledikçe ilçe başkanı seçimlere yakın görevden alıyor. Görevden aldığı kişiyi bu sefer seçimlerde İl Genel Meclisi adayı olarak gösteriyor.Bu şu demektir,ben kadromdan vaz geçemem.Ben bu isimler dişin da siyaset yapamam anlamına geliyor.Yada bu kişilere çok büyük vefa borçu vardır Erkan Balta‘nın.Geçmişte neler yaşandı aralarında kim bilir.Ama şunu bilin ki hiçbir sır gizli kalmayacaktır.Eninde sonunda bütün sırlarınız ortaya çıkacaktır.Bir konuda var genel merkez ve Cumhurbaşkanı Erkan Balta‘yı arıyor ama her zaman gibi vekile ulaşmak imkansız.Ve bu konuda üstü kapalı uyarı alıyor.Artvin’de gidecek ilçesi kalmadığından dolayı kendini dağlara taşlara vuruyor. Artvin’e geldiğinde halkın sorunlarını dinlemesi gerekirken dağlarda çayırlarda boy boy resimleri ile sadece şov yapıyor. Milletvekili maaşları bu kadar yüksek olunca doğal olarak haklı vekilde ne yapacağını şaşırıyor.Artvin halkı dağlarda şov yapasın diye oy vermediğini hatırlatırım.Peki suçlu kim? Bence Ak Parti seçmeni sizlersiniz. Birkez olsun tepkinizi koydunuz mu? İki isim haricinde. Bunlardan biri Hafiz Özkan ve Fatih Yıldırım beylerdir.Bu kişiler kadar birazcık dik duracak olursanız ne keser kalır nede balta açık ve net bir şekilde ifade ediyorum.Bu iki ismin bir araya gelip ”Baltasız Siyaset Platformu” kursalar inanın ki bir kıvılcım olur diye düşünüyorum.


Yakın zamanda İl Başkanı görevden alıdı.Peki hangi şartlarla yeni İl Başkanı atandı.Vekil hemen bir senaryo yazdı ve çok güzel uygulandı.İlk başta iki isim ön plana alındı.İnandırıcı olsun diye yanlarına iki isimde koyuldu.Genel merkezin inanması gerekiyordu çünkü.Adaylara bakılınca kimse bu temayüle inanmayacağı için adaylar hemen değiştirildi.Biraz daha ağır isimler gösterildi.Peki genel merkez tarafından gelen ekip ne iş yaptı burda? Erkan Balta‘nın vermiş olduğu isimler ile genel merkeze davet edildiler.Hangi partiliye sormuşlar veya sokakta halk ile temayül yapılmış mı? İşte diyorum ya bunlar Cumhurbaşkanını bizzat kandırıyorlar.Kimse gerçekleri ve doğruları Cumhurbaşkanına iletmiyor.Recep Tayyip Erdoğan üstüne basa basa uyarıyor vekil burada bildiğini okuyor.Çünkü genel merkezden gelen ekipde ve danışmanı da Balta‘nın adamı.


Fatih Tahtalı‘yı bu konuda eleştirmiyorum.Ama şunu ifade edeyim ki Şenol Alparslan gibi olacak her şey. Erkan Balta‘nın bilgisi dışında ne bir isim Ak Partide siyaset nede bir yerlere aday olabilecek.Fatih Tahtalı‘da aynı şekil sadece orada koltuğu doldurmuş olacak.Ama ilerleyen zamanlarda masaya yumruğunu vurup yeter artık Artvin’deki siyasete ben karar vereceğim diyebilirse bilemem.Fatih Tahtalı‘ya görevinde başarılar dilerim…

Siyaset ve Fetö


Evet İsrafil Kışla hizmet noktasında zirvede.Peki fetö konusunda ne yaptı? Fetö operasyonları devam ediyor.Siyaset içinde fetöcüler ne zaman ayıklanarak temizlenecek.Erkan Balta‘nın yakın çevresi fetö operesyonu geçirdi mi? Cumhurbaşkanı bu durumdan haberdar edildi mi? Geçirdi ise neler çıktı? Fetöden dolayı operasyon görecek kurum çalışanları acele acele emekli olup Ak Parti İl Başkanlığında siyasete başlamadılar mı ? Başlatan kim Erkan Balta ve İsrafil Kışla’dır.Bu kadar fetöcü alındıya nasıl olurda Artvin’de siyaset yapan bir kişi alınmaz.Çünkü alınmış olsaydı bütün kapılar İsrafil Kışla’ya çıkacaktı.Bir şekil kitabına uyduruldu ve kapatıldı.Ama Cumhurbaşkanı Kadir Topaş gibi birini sile biliyorsa İsrafil Kışla‘yıda silebilir.Artvin’de Ak Partinin toparlanması için tek çare Balta ve ekipi gitmeli.Artık insanlar bu ekiplere alerji olmuş durumda.İsrafil Kışla‘nın da bunu artık görmesi gerekiyor.Ve artık İsrafil Kışla Cumhurbaşkanının danışmanı olmuştur.Artvin siyasetinden artık elini ayağını çekmeli diye düşünüyorum.İlin bir vekili var bırakın vekil vekilliğini yapsın bu halkta nasıl vekil seçtiğini görsün.Genel Merkez Kışla‘yı arar Artvin bürokrasisi Kışla‘yı arar neden Erkan Balta vekil oldu o zaman.Sayın Kışla devam etseydi o zaman vekilliğe diyerek yazıma son veriyorum.


İlerleyen zamanda halkın merak ettiği bütün torpili atamaları kim nerede koltuğunu kaptı ,hepsini teker teker kaleme alacağım.Her zaman olduğu gibi farklı haber farklı yorumlarla güçlünün yanında değil halkın ve doğruların yanında olacağım…

                                                   
                     Esen Kalın.......
POPÜLER FOTO GALERİLER