kartal escort

Kent Haber

SİYASİ CAMBAZLIK

SİYASİ CAMBAZLIK
1.448 views
14 Aralık 2019 - 21:40

Belediye seçimlerinin hemen ardından Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN, Artvin Belediyesinin kayıtlarında olmayan 24 Milyon Liralık su projesi borcunu Mehmet KOCATEPE döneminde yapılmış borç gibi halka lanse ederek Artvin Belediyesinin borcunun şişirilmeye çalışıldığı ortaya çıktı.


Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN şeffaf belediyecilik adı altında Artvin Belediyesinin borçlarını afiş yapıp belediye binasına asması ve Grand Artvin Otelde halka açık toplantı yapıp Artvin Belediyesinin borçlarını ve Mehmet KOCATEPE’yi hedef alan sözleri ile gündeme oturdu.Aylardır Artvin halkı bu borcun nerden nasıl geldiğinin hesabını yapmaya çalışırken Mehmet KOCATEPE basın açıklaması yaparak gerçeği ortaya çıkarttı ve Artvin halkını gerçeklerle aydınlattı.


Mehmet KOCATEPE yapılan haksız eleştirilerenden sonra basın açıklaması yaparak belediyenin borçları ile alakalı açıklamalarda bulundu.En can alıcı açıklaması ise DSİ ile Artvin Belediyesi arasında imzalanan Hatila suyu projesinin bilinmeyen ayrıntıları ile kafalarda soru işareti bırakılmasına neden oldu.


Ak Parti binasında yapılan basın açıklamasında Mehmet Kocatepe şu ifadelere yer verdi ” DSİ’nin 24 Milyon Liralık su projesi daha önce ki CHP döneminden geliyor.Biz hiçbir zaman 24 Milyonluk su projesini sorun yapmadık.Projeye baktık inceledik Artvin halkı ve Artvin Belediyesinin bu projeden karlı çıktığını gördük ve önümüze baktık.Ayrıca su keson kuyularına aylık 90bin ₺ ile 120 bin ₺ arası eletrik faturası ödeniyor.Bu proje Artvin Belediyesini bu elektrik parasından kurtarmış oluyor.Bu projenin artık zararını karını sizler hesaplayın.Bu su projesi CHP döneminde alınan Meclis kararına istinaden resmi yazı ile istenmiş olup projelendirilmesi tamamlanmıştı.Bize sadece hazır olan projeye imza atmak kaldı.DSİ ile protokol yapılarak 33 km ilk su isale hattı ve arıtma tesisi yapımı ile ilgili çalışmalar Ak Parti döneminde başlatıldı.Halen devam eden bir proje.CHP döneminde resmi yazı ile istenen CHP döneminde ise bitirilip teslim edilecek. Şimdi soruyorum 24 trilyonluk su borcunu nasıl oluyorda Mehmet Kocatepe’nin borçuymuş gibi halka algı yaratılmaya çalışılıyor.”dedi.

Belediyeyi kara geçiren bir proje


Kocatepe’nin girişimleriyle yüzde ellisi hibe olmak koşuluyla 30 yıl vadede aylık taksitlerle ödenecek bir yatırımdır. Aylık taksitleri şuan ödenen elektrik faturaları baz alınacak olsa dahi Artvin Belediyesini kara geçirecek olan bir proje.


Bu açıklamanın ardından basının görevi bu iddaayı araştırması gerekirken hiçbir basın kuruluşu bu iddaai araştırma gereği duymadı.Kent Haber Gazetesi olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda Mehmet Kocatepe’nin iddaa ettiği belgelere ulaştık.Daha önceki dönem merhum Dr.Emin Özgün ve belediye başkan yardımcısı Erdinç Eldemir’in imzalarının olduğu su isale hattı projesi CHP döneminde talep edilerek projelendirildiği ortaya çıktı.


İşte o saklanan belgeler….

CHP döneminde resmi yazı ile istenen 24 Milyonluk su isale hattı projesinin belgeleri saklanılarak,Artvin halkının Mehmet Kocatepe’ye olan inancını ve güvenini yıkabilmek ve borçlu bir belediye bırakıldı imajı verebilmek için ”SİYASİ CAMBAZLIK ” yapıldığı ortaya çıktı. Mehmet KOCATEPE döneminde Artvin’e kazandırılan hizmetler aşikardır. Yıllarca yapılmaz olmaz denilen hizmetleri Mehmet KOCATEPE yapmış Artvin kazanmıştır. Bunca hizmete karşın ”Siyasi cambazlık”yaparak gerçekleri çarpıtarak bu hizmetleri gölgelemek, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e yakışmayan bir hamle oldu.

Hangarlarda ki Ali Cengiz Oyunu..!

Kocatepe’nin girişimleriyle Artvin belediyesine Hangarlar kazandırılarak belediye bütçesine yaklaşık 24 Milyon kara geçitiği gözüküyor.Borç listesine Hangarların borçu olarak 1 milyon lira borç gösterildi.Sembolik rakamla Artvin Belediyesine kazandırılan Hangarların mülk değerinin (belediye satış rayışları baz alınarak) yaklaşık 25 Milyonlira olduğunu ortaya çıktı.
Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN Hangar borçunuda aynı şekil ”Ali Cengiz Oyunu” yaparak halka gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı.,


Artvin Kent Haber Gazetesi olarak parti,görüş ve konumuna bakılmaksızın bürokrasilerin her zaman takipçisi olacağız.
Haber : Ayça GÜNDÜZ

POPÜLER FOTO GALERİLER