Seksenbiriz | Türkiye’nin En Popüler Para Kazandıran Sitesi

Sanat Güneşimizi tanımak…

Sanat Güneşimiz Hiç Batmayacak

Sanat Güneşimizi tanımak…
Türker Bülent BEŞLİ
Türker Bülent BEŞLİ( bulent.besli@gmail.com )
TÜRKER BÜLENT BEŞLİ - 28.07.1974 yılı sıcak bir yaz akşamında Dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul ilinde geçirdi. Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Fakültesi’nde Üniversite hayatına atılsa da, çeşitli sebeplerden... DAHA FAZLASI İÇİN seksenbiriz.com/erentli
35 views
07 Mart 2019 - 8:45

Zeki Müren; evet, muhteşem sesi ve marjinal görünüşü ile orta yaşlı insanlarımızın hafızasına, gençlerimizinde billur gibi sesi ile hafızasına kazınmış bir harküladelik. Sizlere bu kişinin hayatını elbette anlatmayacağım. Onun yaşantısı herkezce malüm. Ben sizlere onun bana kattığı etkilerden ve değişikliklerden kendimce bahsedeceğim

Sizlere, kendi sesi ile hayatını kısaca anlatan videoyu paylaşıyorum..

1974 yılında mücadelesine başladığım bu dünya hayatının bilirsiniz ki ilk on ila onbeş sene arası çocukluk ve ergenlik ile geçti. Tabi o zamanlar her gencin olduğu gibi malümünüz benimde aklım bir karış havada idi. Haliyle hiçbirşeyin manasına varamadan seneler seneleri kovaladı.

Zeki Müren

Değişim geçirmeye başladığım yirmili yaşların başlarından itibaren ilgi alanlarımda farklılıklar baş göstermeye başladı.. işte ne bileyim hevesler, ilgi alanları arttı. Elbet ’90 larda müzik hevesim çağın gerektirdiği şekilde önceleri arabesk (tabi anlık ruh halinin gerektirdiği değişimle), türkçe pop, yabancı müzik (michael jackson fırtınasına kapılmamak mümkünmü?) sonraları daha da hızlanarak rock hatta metal müziğe (sanmayın şeklim şemalım de benziyordu.. sadece dinleici idim. kullanmıyordum. 🙂 )bile takıldım.

Bursa yılları..

Otuzlu yaşlardan geldikten ve hayata daha farklı açıdan bakmayı öğrendiğim dönemlerde tanıştım Zeki Mürenin muhteşem sesine. o dönemlerde pek de ağır olarak nitelendirdiğim Türk Sanat Müziğine pek yüz vermesemde ilgi duymaya başlamıştım. Nedendir bilmem?. Belkide hayata bakış açım değiştiği belkide yaşlanma yolunda hızla yol aldığım için ilgi alanlarım değişiyordu. Şimdileri yani kırklı senelere geldiğim bu günlerimde eski adetlerimden huylarımdan eser kalmamıştı..Şimdilerde ise tamamen bir TSM ve THM aşığı şekline dönüştüm. Halbu ki öldüğüne gerçekten üzüldüğüm bir akrabamı kaybetme edası ile algıladığım kişilerden biri Bülent ECEVİT ve Zeki MÜREN dir.

Yattığın yerde rahat uyu, öyle insanlar geldiki bu aleme şarkıcıyım diye geçinip bir sene içerisinde kaybolan, sen asla yok olmayacak değerlerden birisisin.. Sen bizlerin sanat güneşisin. duygularıma son verirken sizlere benimde çok sevdiğim bir iki videosunu paylaşacağım.

Sevgi ve Saygılarımla

Türker Bülent BEŞLİ

Cana Rakıbim Handan Edersin

Zeki Müren – Gitme Sana Muhtacım (1984 Yılbaşı)

Zeki Müren – BEN SENİ UNUTMAK İÇİN SEVMEDİM ( plak )


Sanat Güneşimizi tanımak…
5 (100%) 1 vote

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.