Seksenbiriz | Türkiye’nin En Popüler Para Kazandıran Sitesi

HAYALET AVCILARI..!

Sizin için Sosyal medya ortamında süregelen bu Paranormal trend’i araştırdım.

HAYALET AVCILARI..!
Türker Bülent BEŞLİ
Türker Bülent BEŞLİ( bulent.besli@gmail.com )
TÜRKER BÜLENT BEŞLİ - 28.07.1974 yılı sıcak bir yaz akşamında Dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul ilinde geçirdi. Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Fakültesi’nde Üniversite hayatına atılsa da, çeşitli sebeplerden... DAHA FAZLASI İÇİN seksenbiriz.com/erentli
209 views
22 Ocak 2019 - 21:09

15 Şubat 2005 tarihinde amatör bir duyguyla ve kısıtlı bir altyapı ile kurulan ve sonradan devleşen bu sosyal medya aracı, artan yoğun talep ve kullanılma oranlarına göre amatörlükten çıkıp profesyonel bir video paylaşımı hale gelmiş ve başka bir dev firmanın satın alması ile her gün 65.000 adet yeni videoların eklenmesi ile ilk dönemlerdeki sınırlı altyapısına nazaran artık neredeyse sınırsız bir kapasiteye ulaşmıştır.

video sektörüne damga vuran “PEPEE”

Bu sosyal medya aracı artık içimize o kadar girdi ki neredeyse her anımızı ona atar olduk ve müzik dinlemek dahil çeşitli vakit geçirme malzemesi olarak onu kullandık. 7 sinden 70 ine kadar!. artık o kadar çok yaygınlaştı ki küçük kızım bile benden telefonumu isteyerek “her ne kadar ismini telaffuz edemese de” “pepee izlemek istiyorum” diyerek bu medya aracı ile vakit geçirir oldu. Ha keza itiraf etmek gerekirse bende boş vakitlerimi onla geçirir oldum.

Şimdi sizlere dikkatimi çeken bir husustan bahsetmek istiyorum. Bunu ben tam zamanını hatırlamıyorum ama 2011 yılından itibaren keşfettim. kim bilir bu belki daha uzun zamandır devam ediyordur bilemiyorum.

karanlık odalar da her dönemde iz bırakmıştır

Neyse lafı fazla uzatmayayım. ilk olarak yabancı bir kanalın reality şovuna denk geldim. Karanlık bir ortamda ve amatör kameralarla çekilen yaklaşık kırk dakika çekilen bu programda çeşitli ses kayıtları (EVP) ve video kanıtlarına şahit oldum. Ki onlar kandırma amaçlımıydı bilemiyorum ama o anlar bana çok inandırıcı gelmişti. Sonra bu bende takip etme alışkanlığını doğurdu. sezon birden itibaren ta ki sezon 17 ye kadar.

Sonra dedim ki kendi kendime; “Acaba bu sadece yabancı ülkelerde mi mevcut?” ve gördüm ki, o güzel ülkemiz Türkiye’mizde de bu tarz bir akım mevcut.. çeşitli kanalları gözlemlediğimde yaşı küçük olacak kadar küçük olanlar dahil orta yaşlı insanlara kadar bu işi hobi edinenlerin farkına vardım.

Hemen bir yargıya varmadım lakin zamanla çoğunun amacının kurgu ve kolay yoldan para kazanmak olduğunu öğrendim. ama içlerinde işini hakkıyla yapanlarda vardı elbet. lakin bir çaba ve para istediği için ister istemez yaptıklarını hobiden ticari amaca çevirmek zorunda kaldılar (isteyerek veya mecburen)

Sonra yine rotamı farklı ülkelere çevirdiğimde son olarak farkına vardım ki arap ülkeleri bile dahil bir çok ülkede bu durumun bir trend topik olduğu farkına vardım.

Bu hoşuma gitti mi? diye sorarsanız;

Evet!. Çünkü Korku Filmleri ve korku öğeleri hayranı olduğum için

Hayır!. Çünkü Dünyada yaşayıp öteki aleme göcen tüm insanoğlunu berzah aleminde rahatsız edip, ki o berzah alemidir ki sadece insan ruhları ile dolu değildir. Sanki iki evren arasında kapı açmak istercesine rahatsız etmek istemeleri hoşuma gitmiyor. İçlerinde bunu amatörce yapanlar olduğu gibi şeytani düşüncelerle yapanlar olduğunun farkındayım. ve şunu yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’den ekleyerek son vermek istiyorum

Cinler ve Şeylan hakkında çeşitli mesajlar vardır.
  1. Cin Suresi, 6. ayet: “Bir de şu gerçek var: İnsanlardan bazı adamlar, cinlerden bazı adamlara sığınırlardı. Öyle ki, onların azgınlıklarını arttırırlardı.”
  2. Nisa Suresi, 120. ayet: (Şeytan) Onlara vaadler ediyor, onları en olmadık kuruntulara düşürüyor. Oysa şeytan, onlara bir aldanıştan başka bir şey va’detmez.

Umarım daha ileri gitmeyerek bu hevesinde son bulacağı ümidiyle, Sevgi ve Saygılarımla..

Türker Bülent BEŞLİ

HAYALET AVCILARI..!
5 (100%) 4 votes

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.